فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرسReviewed by sadegian on Mar 23Rating: ۴.۰فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرسدر این آموزش نحوه فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرس را با اضافه کردن تنها چند خط کد یاد میدیم تا نقش نویسنده مشارکت کننده بتواند فایل آپلود کند

فعال کردن آپلود فایل برای کاربران در وردپرس

فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرس

با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز امروز میخوام ی کدی رو بهتون معرفی کنم که امکان فعال کردن آپلود فایل رو به کاربرانتون بده.

اولش یه توضیح مختصری بدم. مطمئنا میدونید که وردپرس از نقش های مختلف کاربری پشتیبانی میکنه. نقش هایی که مدیر براشون دسترسی های محدودتری بسته به نوع فعالیتشون میده. در این سایت ها که ممکنه چندین نویسنده داشته باشن مدیر میاد و نقش مشارکت کننده برای نویسنده هاش در نظر میگیره این هم برای اینه که بتونه قبل از انتشار مطالب نوشته شده توسط نویسنده ها اول اونارو چک کنه و بعد انتشار کنه.

چرا نیاز به دادن اجازه به مشارکت کننده برای آپلود فایل داریم ؟

یکم بیشتر برای دوستان توضیح میدم تا تازه کار ها هم متوجه این آموزش و هدف از فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرس را متوجه بشن, در وردپرس به صورت پیشفرض چندین نقش کاربری یا همان مقام دارن که به ترتیب مشترک , مشارکت کننده , نویسنده , ویرایشگر و مدیر هستند و این را هم بگم که بعضی افزونه ها به صورت خودکار چند نقش به وردپرس شما اضافه میکنند که ما کاری به آن ها نداریم .

در این بین همانطور که در بالا گفته شد ممکن است شما به شخصی نقش مشارکت کننده داده باشید که نقش خوبی از نظر امنیتی هست ولی یک مشکل کوچک که دارد این هست که اجازه آپلود فایل به نقش مشارکت کننده داده نشده و اگر بخواید میتونید از کدی که در این مطلب هست استفاده کنید و این اجازه را به کاربرانی که این نقش را دارند بدهید .

خطرات دادن اجازه آپلود فایل به مشارکت کننده

خب من چنتا از این خطرات را بیان میکنم ولی نترسید و بعد از شناخت کسی که می خواهید به آن اجازه آپلود فایل بدهید این اجازه را به او بدهید . اولین خطر اینکه ممکن است این دوستتون در سایت شما شل (یک فایل حای ویروس که به سایت شما آسیب میزند ) آپلود کند و با اجازه ای که شما به او دادید دستش بازتر خواهد شد ولی این را هم بگم که وردپرس اجازه آپلود هر فایلی هم نمیده و طرف باید حرفه ای باشد تا این کار را بکند , خطر دوم هم این هست که ممکن است کسی بخواهد سایت هاست شما از کار بیفتد و یکی از راه ها برای این کار این هست که اینقدر فایل آپلود کنه که هاست شما پر بشه و وقتی سایت از کل فضای هاست استفاده کند هاست دیگر به بازدید کننده سایت شما را نشان نمیدهد .(البطه این مورد روی بیشتر هاست ها اینطور هست)

کد فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده

تو این کار یه اشکالی که وجود داشت این بود که امکان آپلود فایل از مشارکت کننده صلب میشد.برای حل این مشکل دو راه وجود داره یکیش اینکه از پلاگین هایی مثل user role editor استفاده کنین که خب راه درستی به نظر نمیرسه اما پیشنهاد من اینه که کد زیر را در فایل functions.php قالبتان اضافه کنید. (قبل از هر کاری یک بکاب از این فایل بگیرید برای روز مبادا )

 

به همین راحتی میشه این مشکل رو حل کرد.

امیدوارم که از آموزش فعال کردن آپلود فایل برای نقش مشارکت کننده در وردپرس هم لذت برده باشید تا آموزشی دیگر خدانگهدار.