تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly imagesReviewed by نویسنده on Jul 18Rating: ۴.۰تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly imagesآموزش تنظیمات افزونه seo friendly images به طور کامل و همچنین این افزونه یکی از پرکاربرد ترین افزونه های قوی تر کردن سئوی تصاویر وردپرس است

تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

امروز میخوام یک افزونه رایگان اما پرکاربرد رو بهتون معرفی کنم. این افزونه میتونه در سئوی تصاویر به شما کمک زیادی بکنه. با این افزونه می تونید به راحتی کلیه تصاویر رو در وردپرس سئو کنید. اسم این افزونه seo friendly images هست که کار باهاش خیلی سخت نیست. ما آموزش کار با افزونه رو به شما یاد میدیم.

تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

لینک افزونه به صورت رایگان در اخر مطلب گذاشته شده و میتونید اون رو دانلود کنید. خب دیگه وقتشه که شروع کنم به آموزش دادن افزونه…

بعد از نصب افزونه اگر افزونه به طور کامل نصب شده باشه گزینه seo friendly images به منوی مدیریت وردپرس اضافه میشود.

تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

اگر روی seo friendly images کلیک کنید دو گزینه setting , about داره که بخش اصلی کار ما با setting هست و about فقط توضیحاتی درباره افزونه و سازنده افزونه هست.

تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

تنظیمات افزونه سئوی تصاویر وردپرس seo friendly images

روی setting کلیک کنید بعد از کلیک روی setting طبق تصویر بالا اون بخش جدید باز میشه. در ادامه همه بخش هارا براتون توضیح میدیم.

image alt attribute : این بخش برای متن جایگزین عکس یا همون alt هست که در صورتی که تصویر نمایش داده نشد این متن جایگزین میشه و در سئوی سایت و بهینه کردن سایت برای موتور های جستجوگر نقش مهمی را ایفا میکند. طبق تگ های بالا باید در روبرو ان قرار بگیرد مثلا اگر title% را در این قسمت بگذارید در تمام alt ها عنوان مطلب پست در آن عکس قرار میگیرد که در این باره توضیحات کامل تری را ارائه میدهیم.

image title attribute : این پیشفرض title عکس ها را در نظر میگیرد و title ها را به تناسب تگی که گذاشتید به تصویر به طور پیشفرض و خودکار قرار میگیرد.

Override default image alt tag :  اگر این گزینه را تیک بزنید باعث میشود اگر خودتان به تصویر alt یا متن جایگزین تصویر داده اید انرا نادیده بگیرد و alt را به صورت پیشفرض برگرداند.

Override default image title tag : اگر این گزینه را تیک بزنید باعث میشود اگر خودتان به تصویر title یا متن جایگزین تصویر داده اید انرا نادیده بگیرد و title را به صورت پیشفرض برگرداند.

Strip extension and delimiter characters (like dot dash etc) from the title tag : این گزینه باعث میشه که اگر حروف جداکننده در عنوان ، دسته و … هست را برای title در نظر نگیرد.

خب کد ها یا تگ های مورد استفاده :

%title : جایگزنی title مطالب

%desc : جایگزینی چکیده ای از پست یا مطلب

%name : جایگزین کردن نام تصویر

%category : جایگزین کردن دسته پست

%tags : جایگزینی تگهای پست

تبریک میگم شما دیگه به راحتی میتونید با این افزونه پرکاربرد و مفید کار کنید.

تذکر : image alt attribute و image title attribute از حروف فارسی استفاده نکنید.