آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرسReviewed by abarghoei on Feb 20Rating: ۴.۰آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرسآموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس و رفع مشکلات زمان بندی مطالب در وردپرس به صورت تصویری برای افزایش سئو و رتبه سایت و انتشار خودکار مطالب وردپرس در روز

آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس

یکی از قابلیت های خوب وردپرس بخش زمانبندی برای انتشار مطالب میباشد که کاربرد ها و فواید بیار زیادی دارد که در زیر به طور مفصل در مورد فواید و طرز تنظیم یک مطلب برای انتشار در روز ها یا ساعت های بعد را نیز به صورت تصویری در قالب آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس خواهیم داد.

تاثیر زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس بر سئو

این مسئله به طور مستقیم و کاملا واضع بر روی سئوی سایت تاثیر گذار نیست ولی همانطور که میدانید سئو یعنی فوت و فن های ریز و شما با زمان بندی مطالب در وردپرس اولین اینکه میتوانید همیشه سایت خود را به روز نگه دارید حتی زمانی که به مسافرت می روید و هم اینکه شما با زمان بندی مطالب برای هر روز در یک ساعت خاص یا هر هفته به گوگل می گویید که چه زمان هایی برای ایندکس مطالب شما به سایتتان سر بزنند و این مسئله هم باعث افزایش سرعت ایندکس سایت شما می شود و هم باعث رتبه شما .

برخی ها هستند که به اشتباه فرض میکنن انتشار مطالب در ساعت ۱۲ شب باعث افزایش رتبه می شود و این مسئله را کمی اشتباه گرفتن بلکه انتشار مطالبشان در یک ساعت به خصوص باعث افزایش رتبه سایتشان شده .

آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس

زمان بندی مطالب وردپرس کاملا آسان است و به راحتی با تماشای تصاویر هم میتوانید به نتیجه برسید ولی اگر مطلب را بخوانید بد نیست .

بعد از نوشتن مطلبتان در سمت چپ بالا در همان قسمتی که بر روی دکمه انتشار کلیک می کردید بروید و مطابق شکل بر روی ویرایش در مقابل “انتشار فوری” کلیک کنید .

آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس

حال قسمتی مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که باید زمان مورد نظرتان را که میخواهید مطلب منتشر بشود را مشخص کنید که هم روز و ماه و سال و هم ساعت و دقیقه را میتوانید مشخص کنید و بعد از آن بر روی دکمه قبول کلیک کنید که ما در مثال زیر یک مطلب را برای فردا به طور آزمایشی زمان بندی کرده ایم .

آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس

بعد از اینکه زمان بندی را انجام دادید و بر روی قبول کلیک کردید قسمت مشخص کردن زمان انتشار دوباره ناپدید می شود و متن دکمه انتشار به “زمان بندی” تغییر می کند که باید بر روی آن کلیک کنید و سایت هر زمان که زمان انتشار مشخص شده فرا رسید به صورت خودکار مطلبرا منتشر می کند .

آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس

مشکل در زمان بندی مطالب در وردپرس

برخی از دوستان ممکن است که این کار را انجام داده باشند ولی مطلب در چند ساعت قبل یا بعد از زمان مشخص شده یا چند روز بعد منشتر شده و من برای اون دوستان دلیل های ممکن برای ایجاد این مشکل را در زیر قرار می دهم .

  1. تنظیم نبودن زمان سایت در وردپرس در بخش تنظیمات –> همگانی
  2. نصب نبودن یک افزونه تبدیل زمان سایت به شمسی
  3. تنظیم بودن زمان هاست یا سرور بر روی زمان جهانی یا محل دیتاسنتر

این هم از آموزش زمان بندی انتشار مطالب در وردپرس برای دوستان خوب و حرفه ای خودم .