حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرسReviewed by abarghoei on Feb 21Rating: ۳.۰حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرسآموزش حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرس با استفاده از افزونه و کد حذف برای بهینه سازی پیوند یکتا دسته بندی ها و افزونه حذف حذف category از لینک دسته

 

حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرس

ممکن است که شما به هر دلیل به دنبال آموزش حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرس می گردید و میخواهید که بخش cateqory را از ادرس دسته های خود پاک کنید که برای این کار چندین روش وجود دارد که با اینکه مایل بودم این کار به وسیله کد انجام بشود ولی چون استفاده از کد در این مورد باعث مشکلاتی خواهد شد من برای شما به وسیله افزونه این آموزش را می دهم تا بتوانید به راحتی استفاده لازم را ببرید .

حذف Category از آدرس دسته بندی های وردپرس

برای این کار دو افزونه موجود است که یکی از آن ها که محبوبیت بالایی دارد خیلی ها این توانایی آن را نمی شناسند  استفاده نمیکنند و توصیه من اول استفاده از افزونه Yoast SEO و بعد استفاده از افزونه no category base wpml می باشد .

 

حذف category از آدرس دسته ها با Yoast SEO

خیلی از دوستان هستند که این افزونه هم اکنون هم در سایتشان نصب میباشد پس دیگر نیازی به نصب افزونه دیگر ندارند و با زدن یک کلیک این قابلیت در وردپرس شما فعال می شود .

برای این کار شما نیاز دارید تا در ابتدا به تنظیمات افزونه Yoast SEO در بخش “پیشرفته” بروید و در آنجا به سراغ تب دوم یعنی “پیوند های یکتا” بروید و در آن صفحه اولین تنظیمات مربوط به همین کاری که ما میخواهیم می شود یعنی حذف category از لینک صفحات دسته بندی ها که شما کافیست که آن گزینه را فعال کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید . متن قسمتن مربوطه را در زیر قرار دادم .

Strip the category base (usually /category/) from the category URL.

افزونه حذف category از آدرس دسته ها در وردپرس

یک افزونه که مخصوص این کار ساخته شده است افزونه no category base wpml می باشد که هیچ گونه تنظیمات یا حجمی ندارد و تنها کافیست که این افزونه را نصب کنید و تمام . این افزونه با تعداد بالای نصب و امتیاز های داده شده به آن افزونه خوبی به نظر می رسد و من خودم از روش اول استفاده میکنم و کاری به این افزونه ندارم ولی اون دوستانی که مایلند می توانند از این افزونه استفاده کنند که می توانید در زیر آن را دانلود کنید .

صبر کن. مطلب پایین را بخون بعد انجام بده !

اگر سایت شما در گوگل ایندکس شده است و تا به حال دسته های شما ایندکس شده اند پس باید در حذف category از ادرس دسته های خود یک بار دیگر فکر کنید چون با این کار لینک دسته های شما تغییر می کند و باعث کاهش رتبه ی شما می شود ولی همچنین می توانید بعد از حذف category با ریدایرکت کردن ادرس دسته های قبلی به جدید از کاهش رتبه خود جلوگیری کنید .