نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونهReviewed by MehraZ on Jul 30Rating: ۳.۵نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونهنوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه برای جلوگیری از اسپمر ها و افزایش سئوی سایت وردپرسی و جلوگیری از کاهش ارزش صفحه

 

نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه

استفاده از روش بک لینک ممکن است روی رتبه سایتتان در گوگل اثر منفی بگذارد. حتی در نسخه ۳.۵ وردپرس بخش پیوندها از پیشخوان وردپرس حذف شده است. اما زمانی که مجبور هستیم به سایتی لینک بدهیم باید از دستور “rel=”nofollow استفاده کنیم و بهره بگیریم که گوگل لینک ما را بی ارزش حساب کند و از رتبه سایت ما برای افزایش رتبه سایتی که بهش لینک دادیم کم نشود . زمان با ارزش ترین چیز است و اگر ما بخواهیم برای هر پستمان این دستور را تایپ کنیم زمان زیادی ازمان گرفته میشود به همین خاطر باید از روش های زیر برای نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه استفاده کنیم.

نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه

نوفالو کردن لینک های خروجی با استفاده از افزونه

برای نوفالو (nofollow ) کردن لینک های خروجی افزونه ای به نام Nofollow For External Link به وجود امده است که به شما این امکان را میدهد که به تمام لینک های خروجی در پستتان, target=”_blank و rel=”nofollow را اضافه میکند و برای دانلود و استفاده از این افزونه میتوانید با استفاده از لینک پایین مطلب به صفحه افزونه در مخزن وردپرس بروید و ان را دانلود کنید.

نکته: اگر از قبل در پست هایتان این دستور هارا وارد میکردید , جای نگرانی نیست. این افزونه برای آن پست ها مشکلی به وجود نمی آورد.

کد نوفالو کردن لینک های خروجی

برای nofollow کردن لینک های خروجی پست های خود در سیستم مدیریت محتوا وردپرس میتوانید از راه اضافه کردن کد نیز استفاده کنید که من در بیشتر مواقع این روش را به دلیل جلوگیری از کاهش سرعت سایت و بهینه بودن پیشنهاد میکنم . با افزودن کد زیر به فایل فانکشن ( Function.php ) قالب خود این دستور را میدهید که سیستم به صورت خودکار از “rel=”nofollow برای لینک های خروجی مطالبتان استفاده کند.

کد زیر را به فایل Function.php قالب وردپرسی خود اضافه کنید:

نکته : پس از اضافه کردن کد بالا به فایل function.php هیچگونه تغییری در پیشخوان وردپرس یا بخش ارسال مطلب وردپرس ایجاد نمیشود و همه دستورات به صورت اتوماتیک اجرا میشود.

امیدوارم آموزش نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس nofollow با کد و افزونه برایتان مفید بوده باشد و از آن استفاده زیادی ببرید.