آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTPReviewed by abarghoei on Mar 1Rating: ۴.۵آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTPآموزش آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTP و نحوه بروزرسانی وردپرس فارسی به آخرین ورژن و استفاده از امکانات جدید و رفع باگ های امنیتی و دلیل بروزرسانی

آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTP

آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTP

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای عالی می باشد که همواره آپدیت های آن با رفع باگ های آن همراه هست و استفاده از آپدیت های آن یک کار ضروری می باشد و در بعضی شرایط یا اوقات شما نیاز دارید تا وردپرس خود را به صورت دستی بروزرسانی کنید پس مقاله زیر را ادامه بدهید .

چرا باید وردپرس خود را بروزرسانی کنیم ؟

وردپرس همواره بعد از اینکه یک باگ امنیتی یا چند مشکل اسکریپتی را کشف میکند بلافاصله آن را رفع میکند و آپدیت جدید وردپرس را منتشر میکند که یکی از بهترین مزایای وردپرس می باشد و شما همواره نیاز دارید تا وردپرس خود را بروز نگه دارید تا هم از هک شدن سایت بییشتر در امان بمانید و هم از امکانات جدیدی که در ورژن جدید اضافه شده است استفاده کنید .

آموزش بروزرسانی دستی وردپرس

یک بکاب از وردپرس خود بگیرید تا در صورت بروز مشکل فایل بکاب را بر گردانید

برای اینکار ابتدا به سایت وردپرس فارسی بروید و هم میتوانید از آدرس https://fa.wordpress.org/ نیز استفاده کنید و در آنجا آخرین ورژن فارسی وردپرس را دریافت کنید و طبق روش زیر وردپرس خود را بروزرسانی کنید .

ابتدا فایل زیپ وردپرس را از حالت فشرده خارج کنید که یک فولدر به نام wordpress مشاهده خواهید کرد که فایل های وردپرس در آن قرار دارد که باید وارد این فولدر شوید .

در مرحله بعد شما نیاز دارید تا در صورت وجود داشتن فایل های .htaccess و wp-config.txt و فولدر wp-content را حذف کنید که در پایان مقاله دلیلش را بیان میکنم .

اکنون شما نیاز دارید تا مابقی فایل ها و فولدر ها را با فرمت .zip فشرده کنید و بعد آن را در جایی که وردپرس خود را نصب کرده اید و همین فایل ها را مشاهده میکنید آن را اپلود کنید .

الآن شما باید تمامی فایل ها و فولدرهای سایت وردپرسی خود را در هاست را به جز فایل های .htaccess و wp-config.txt و فولدر wp-content پاک کنید و بعد از اتمام حذف فایل ها شما فایل زیپی را که آپلود کرده اید را extract کنید .

تمام شد .

اکنون سایت خود را رفرش کنید و نتیجه آپدیت دستی وردپرس با استفاده از هاست و FTP مشاهده کنید و اگر مشکلی پیش آمده بود فایل پشتیبانی خود را بر گردانید .

مطالعه آزاد : فایل های .htaccess و wp-config.txt و فولدر wp-content را برای این گفتم بروزرسانی نکنید چون این فایل ها اطلاعات اصلی وردپرس شما را در خود جا داده اند مثل اطلاعات دیتابیس و قالب ها و افزونه های شما و همچنین این فایل ها نیازی به بروزرسانی ندارند پس نیازی به بروزرسانی ندارند .

مطالعه آزاد : شما در وردپرس می توانید در بخش پیشخوان –> به روزرسانی ها وردپرس خود را با یک کلیک آپدیت کنید ولی اگر از آن طریق نشد از این آموزش استفاده کنید .