آموزش نصب افزونه در وردپرسReviewed by نویسنده on Aug 19Rating: ۵.۰آموزش نصب افزونه در وردپرسآموزش نصب قدم به قدم افزونه + تصویر | به صورت دستی و اتوماتیک در وردپرس را با درس وردپرس تجربه کنید

آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس

نصب افزونه در وردپرس یکی از مهم ترین شاخصه هایی هست که همه وبمستران و وردپرس کاران باید بلد باشند . وردپرس با وجود توسعه و پیشرفتی که داره و همچنین با وجود متعدد بودن افزونه ها همه این افزونه ها در وردپرس به یک روش نصب میشن که در ادامه ، آموزش داده میشه . یکی از شاخصه های اصلی وردپرس آسانی نصب افزونه هست که به راحتی میتوانید افزونه را در آن نصب و فعال کنید .

آموزش قدم به قدم نصب افزونه برای وردپرس

نصب افزونه در وردپرس ۲ روش دارد که عبارتند از :

۱ _ اتوماتیک

۲ _ دستی

آموزش نصب افزونه وردپرس از پنل مدیریت وردپرس

که در اول کار به روش اتوماتیک می پردازیم و این روش را به صورت قدم به قدم توضیح میدهم . یکی از راه های نصب افزونه به صورت اتوماتیک هست که خود وردپرس اون رو تعبیه کرده و بسیار ساده هست . برای این کار کافیه به بخش افزونه برید و سپس روی افزودن کلیک کنید . همونطور که در تصویر می بینید بعد از این که روی افزودن کلیک کردید وارد صفحه زیر می شوید . شما برای نصب دو راه دارید : ۱ _ بارگذاری افزونه از کامپیوتر خودتون ۲ _ نصب افزونه از طریق سرچ و جستجوی افزونه

آموزش نصب افزونه در وردپرس

اگر زمانی که در قسمتی که مشاهده میکنید توانستید با سرچ افزونه مورد نظر خودرا پیدا کنید که از همین راه نصب کنید اما اگر نتوانستید روی بارگذاری افزونه کلیک کنید . بعد از کلیک وارد صفحه ی زیر می شوید . روی choose file کلیک کنید افزونه خود را که در فایل zip قرار داده شده انتخاب کنید سپس روی نصب بزنید افزونه شما به همین سادگی نصب شد .

آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش نصب دستی افزونه در وردپرس

حالا میریم سراغ نصب دستی افزونه که خیلی ها فکر میکنند سخت هست . این نوع نصب زمانی به کار گرفته میشه که روش اول به دلایل مختلف مثل زیاد بودن حجم افزونه یا به هر دلیل دیگر انجام نشود و انجام آن غیر ممکن شود .

خب حالا وارد پنل هاست خودتون بشید که در دو حالت C-panel & Directadmin هست سپس وارد file manager خود شوید . خب الان شما تمامی فایل های وردپرس خود را میبینید .

آموزش نصب افزونه در وردپرس

خب حالا روی  wp-content کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید .

آموزش نصب افزونه در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید روی plugins کلیک کنید سپس افزونه ی مدنظر خود را در این بخش آپلود کنید . پس از این کار فایل خود را از حالت زیپ در بیاورید یعنی آن را extart کنید . وردپرس را رفرش کنید ، افزونه شما نصب شد ، از افزونه خود لذت ببرید .