آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرسReviewed by نویسنده on Jun 20Rating: ۳.۵آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرسآموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس برای انتقال آسان اطلاعات و نوشته ها و ... از یک سایت وردپرسی به سایت دیگر به صورت تصویری و آسان

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

اگر فکر میکنید درون ریزی و برون ریزی فایل xml کار عبث و بیهوده ای هست ، سخت در اشتباه اید شما با این کار میتوانید به راحتی و سرعت زیادی اطلاعات را از یک سایت به سایت دیگر منتقل کرد که لازم به ذکر است که در اینجا منظور ما سایت وردپرسی هست . وردپرس این کار رو برای راحتی انتقال نوشته ها و … به سایت های دیگر کرده پس با ما با آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس همراه باشید.

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

ما این کار را در دو بخش یعنی اول اموزش درون ریزی و سپس آموزش برون ریزی را قرار می دهیم.

آموزش برون بری فایل xml در وردپرس

برای انتقال اطلاعات از هر سایت باید از سایت اجازه گرفته شود یا همان که دسترسی داشته باشید که ما این کار رو برای سایت مبدا و انتقال دهندمون انجام میدهیم. در اولین قدم باید یک فایل با فرمت xml رو از سایت مبدا بگیریم که این فایل شامل اطلاعات و فرم کسب اجازه از سایت مبدا هست رو دریافت کنیم. همان طور که از خود اسم پیداست برون بری یعنی خارج کردن اطلاعات از سایت.

برای این کار همان طور که در تصویر زیر می بینید ، ابتدا روی ابزار ها کلیک کرده و سپس روی برون بری کلیک کنید.

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

 

در این قسمت میتوانیم انتخاب کنیم که کدام بخش از اطلاعات را منتقل کنیم. در گزینه اول یعنی ((هرمحتوایی)) همه اطلاعات سایت نظیر : همه‌ی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست‌ها و… برون بری میشود.که به فراخور نیاز شما میتوانید هر گزینه را انتخاب کنید.

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

 

خب حالا برای دریافت فایل xml که قبلا دربارش توضیح داده بودیم.دکمه دریافت پرونده برون بری شده را بزنید. تبریک میگم فایل xml شما دانلود شد که فایل کم حجم با فرمت xml می باشد.

آموزش درون ریزی فایل xml در وردپرس

حالا وقتشه که فایل رو به سایت مقصد و دلخواهتون انتقال بدید.برای اینکار وارد پنل سایت مقصد بشید.

مطابق شکل روی ابزار ها کلیک کرده و سپس درون ریزی را بزنید.

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

 

سایت انتقال دهنده اطلاعات یا همون سایت مبدا ما وردپرس بود. پس روی وردپرس کلیک میکنیم.

آموزش درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس

 

اگر افزونه WordPress Importer رو نصب کردید که مشکلی نداره اما اگر نصب نکردید نیازی نیست دنبال افزونه بگردید هنگامی که روی وردپرس کلیک میکنید خود افزونه میاد و دکمه نصب رو بزنید.

بعد از نصب شدن گزینه فعال کردن افزونه و اجرای درون ریز رو میزنیم. سپس فایل xml که از سایت مبدا گرفته بودیم را انتخاب میکنیم و بعد دکمه ((بار گذاری پرونده و درون ریزی آن)) را بزنید.

بعد از زدن دکمه میتوانید اسم نویسنده را انتخاب کرده یا یک کاربر و نویسنده جدید بسازید. درون ریزی و برون بری فایل xml در وردپرس شما به پایان رسید و اکنون میتوانید از مطالبتان روی سایت قبلی به راحتی استفاده کنید.