بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاستReviewed by najafi on Sep 4Rating: ۴.۰بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاستبا استفاده از بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاست شما میتوانید از دیتابیس خود بکاپ بگیرید در حالی که این راه بسیار ساده است

بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاست

بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاست

با سلام خدمت شما دوستان و وبمستران گرامی . در این مطلب خودم میخوام به شما بگم که چگونه از دیتابیس هاست خود بکاپ بگیرید . افرادی هستند که در این زمینه فعالیت های گسترده ای انجام میدهند و برای جلوگیری از ، از دست دادن دیتابیس خود باید از دیتابیس بکاپ بگیرند که برای این کار دو راه وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از افزونه ی BackUpWordPress است و راه دیگر به صورت دستی انجام میپذیرد . اکنون میخواهم راه دوم را برای شما تشریح کنم و بکاپ گرفتن دستی را به شما آموزش کامل بدهم .

چگونه از دیتابیس خود به صورت دستی بکاپ بگیریم

در ادامه ی مطلب میخوام بگم که استفاده از راه دوم برای کسانی که میخواهند کارشان سریع تر پیش رود ، ما بکاپ گیری دستی را به شما پیشنهاد میکنیم . پس با ما همراه باشید . حال میخواهم چگونگی استفاده و کاربرد این راه را برای شما توضیح بدم . در ابتدا شما باید در کنترل پنل هاست خود فایل phpMyAdmin را بیابید . پس از یافتن این فایل ، همانطور که در پایین مشاهده میکنید در گزینه ی MySQL ، صفحه ای باز میشود که در قسمت بالایی این صفحه گزینه ی Export را می بینید .

بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از هاست

برای ادامه ی این کار شما را به دنبال کردن این مراحل دعوت میکنم . مراحل عبارتند از :

  1. به فایل phpMyAdmin مراجعه کرده و بانک اطلاعاتی وردپرس خود را مشخص کنید .
  2. پس از تعیین بانک اطلاعاتی روی گزینه ی Export کلیک کنید .
  3. یکی از راه های فشرده کردن فایل را انتخاب کنید مثل فشرده کردن به روش gzip و یا اینکه از حالت پیشفرض یعنی sql استفاده کنید ، سپس روی گزینه ی Execute کلیک کنید .
  4. پس از انجام اقدامات بالا ، در مرورگر شما فایلی باز میشود که در این فایل در مورد دریافت کردن فایل Execute از شما سوال میپرسد که شما باید روی گزینه ی Yes کلیک کنید . اکنون شما از دیتابیس خود بکاپ گرفته اید . امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید .