آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلبReviewed by abarghoei on Jan 12Rating: ۴.۰آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighterدر این قسمت با آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلب در خدمت شما هستیم تا بتوانید کد های مورد نیار را در مطالب سایت وردپرس خود بگذارید

آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلب

استفاده از کدهای برنامه نویسی یکی از نیازهای سایت های آموزشی است. برای مثال سایت آموزشی وردپرس درس وردپرس ، برای آموزش بخش های مختلف نیازمند نمایش کدهای برنامه نویسی می باشد. از این رو بر آن شدیم در این قسمت شما را با افزونه Crayon Syntax Highlighter آشنا کرده و نحوه ی استفاده از آن را آموزش دهیم، تا اگر شما نیز قصد ساخت وب سایت آموزش برنامه نویسی را دارید بتوانید از این قابلیت در سایت های خود بهره مند جویید. با ادامه آموزش با ما همراه باشید.

افزونه Crayon Syntax Highlighter

آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلب

این افزونه بهترین افزونه موجود وردپرس برای گذاشتن کد های مختلف از قبیل طراحی سایت و برنامه نویسی کامپیوتر است و شما میتوانید به راحتی با این افزونه کد های خود در در مطالب به نمایش بگذارید و این افزونه دارای توانایی های زیادی هست که در زیر بخش کوچکی از آن ها را آورده ام .

  • شخصی سازی فوق العاده
  • دارای ۱۲ فونت مختلف
  • تم های زیبا برای گذاشتن کد ها
  • امکان گذاشتن شماره خط
  • واکنشگرا بودن جعبه کد
  • تعیین اندازه فونت کد ها
  • پیش نمایش کد ها به صورت زنده
  • پشتیبای از پیش از ۶۰ زبان برنامه نویسی

این افزونه به صورت فارسی سازی شده در مخزن وردپرس قرار گرفته است که میتوانید به صورت رایگان از سایت وردپرس که لینک صفحه افزونه در زیر مطلب موجود است دانلود کنید و با نصب آن از توانایی این  افزونه استفاده کنید .

آموزش کار افزونه Crayon Syntax Highlighter

زمانی که شما این افزونه را نصب کنید به صورت خودکار یک قسمت به ویرایشگر مطالبتان اضافه میشود که از این قسمت که در عکس زیر میتوانید مشاهده کنید باید کلیک کنید .

آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلب

بعد از کلیک صفحه ای به صورت پاپ آپ باز خواهد شد که میتوانید کد های مورد نیاز خود را در قسمت مشخص شده توسط خود افزونه کپی یا بنویسید .

آموزش افزونه Crayon Syntax Highlighter گذاشتن کد در مطلب

تمام تنظیماتی که در قسمت تنظیمات افزونه Crayon Syntax Highlighter هست را میتوانید در این بخش هم مشاهده کنید که در صورتی مورد استفاده قرار میگیرد که شما یک تغییر میخواهید بدهید و این جعبه کد از سایر جعبه های موجود در مطالبتون متمایز شود ولی توصیه میکنم چنین تغییراتی ندهید چون بعدا که بخواهید به صورت کلی تنظیمات را عوض کنید به مشکل خواهید خورد .

از این به بعد برای گذاشتن کد در مطلب مشکلی نخواهید داشت .