افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیلReviewed by abarghoei on Feb 20Rating: ۳.۵افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیلافزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل در وردپرس و رفع مشکل ارسال ایمیل و اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس می باشد که آموزش تنظیم افزونه wp mail smtp نیز

افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل

افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل

یکی از مسائلی که باید بعد از نصب وردپرس به آن توجه کنید این است که در وردپرس برای اطلاع ادن و یا ارسال ایمیل تایید برای کسانی که در سایت ثبت نام کرده اند یا هر مورد دیگر وردپرس در ابتدا از خاصیت PHP mail() استفاده میکند که احتمال اسپم حساب شدن این گونه ایمیل ها توسط گوگل بالا میباشد و یا ممکن است در برخی مواقع ایمیل ارسال نشود ولی ما در مقاله افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل در وردپرس افزونه ای کار آمد را معرفی میکنیم تا به راحتی وردپرس خود را توسط SMTP به یک ایمیل متصل کنید .

مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

همانطور که در بالا توضیح دادم بعضی دوستان در وردپرس ایمیل هایشان ارسال نمی شود که برای حل این مشکل میتوانند از افزونه wp mail smtp استفاده کنند که بهترین افزونه موجود برای رفع این مشکل می باشد .

آموزش تنظیم افزونه ارسال ایمیل WP-Mail-SMTP

شما میتوانید با استفاده از لینک افزونه در پایین مطلب آن را دانلود و در وردپرس خود نصب کنید و بعد از نصب برای تنظیم افزونه WP-Mail-SMTP طبق مسیر تنظیمات –> Email بروید که باید آن را طبق تصویر و توظیحات زیر تکمیل کنید .

افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل

شما باید هر بخش را متناسب با آن چیزی که خواسته است پر کنید که یک توضیح کوتاه در مورد تک تک بخش ها میدهم .

From Email : شما باید ایمیلی که میخواهید وردپرس را به آن متصل کنید و از آن استفاده کنید وارد کنید .

From Name : شما در این بخش باید نام نمایشی برای ایمیل های ارسال شده توسط سایتتان را مشخص کنید که در ایمیل ها به نمایش در خواهد آمد برای مثال در سایت ما “درس وردپرس” می باشد .

Mailer : شما در این بخش باید گزنه Send all WordPress emails via SMTP را انتخاب کنید تا بتوانید ایمیل های ارسالی سایتتان را به وسیله SMTP ارسال کنید وگرنه چه نیازی به این افزونه داشتید .

Return Path : در صورتی که می خواهید راه بازگشتی یا جواب دادن برای ایمیل های شما وجود داشته باشد باید تیک این گزینه را بزنید .

SMTP Host : در بیشتر هاست ها شما میتوانید با اضافه کردن mail به به صورت mail,your-domain.com این بخش را پر کنید ولی برای پر کردن این قسمت و قسمت های بعدی به اطلاعات هاستی که خریداری کردید مراجعه کنید و این اطلاعات را با توجه به آن اطلاعات پر کنید .

SMTP Port : در این بخش نیاز است تا شما پورت SMTP برای ارسال ایمیل را با توجه به اطلاعات هاستتان پر کنید .

Encryption : شما وقتی هاستی خریداری میکنید و به بخش اطلاعات ارسال ایمیل هاست میروید اغلب به شما دو پورت متفاوت با توجه به استفاده یا استفاده نکردن از SSL میدهد که ربطی به وجود رمز گذاری SSL بر روی سایت شما ندارد و بهتر است که پورت مربوط به SSL را استفاده کنید و در این بخش گزینه Use SSL encryption را انتخاب کنید در غیر این صورت گزینه No encryption را انتخاب کنید .

Authentication : در این بخش گزینه Yes: Use SMTP authentication را انتخاب کنید تا ایمیل های شما توسط SMTP ارسال شوند .

Username : ایمیل مورد نظرتان را که همان ایمیل بخش From Email ایمیل هست در این بخش کپی کنید .

Password : رمز عبور ایمیلی را که ساخته اید در این بخش وارد کنید .

بعد از اتمام بر روی ذخیره کلیک کنید .

امتحان صحت اطلاعات و کار کردن آن ها

در بخش Send a Test Email شما می توانید یک ایمیل وارد کنید و با زدن دکمه send test ببینید که آیا افزونه کار خواهد کرد یا نه که اگر کار نکرد شما باید یک بازنگری در اطلاعاتی که وارد کردید بکنید .

تذکر : در برخی مواقع در ایمیل هایی که در آنها از حرف های Y و Z و X استفاده شده است این افزونه کار نمیکند . ( گفتم که بعضیا الکی اذیت نشدن )