افزایش سرعت سایت با کد فعال سازی gzip وردپرسReviewed by abarghoei on Jan 28Rating: ۴.۰کد فعال کردن gzip سایت وردپرس کد فعال کردن gzip سایت وردپرس برای بالا بردن سرعت لود شدن سایت و همچنین کاهش حجم صفحات سایت و افزایش سرعت سایت می شود که آموزش فعال کردن یا فعال سازی

افزایش سرعت سایت با کد فعال سازی gzip وردپرس

همواره سرعت سایت و حجم صفحات سایت برای صاحبان و مدیران سایت با اهمیت بوده است و همواره در تلاش هستند تا حجم صفحات سایت خود را کاهش دهند تا هم پهنای باند کمتری استفاده شود و هم سرعت سایت افزایش پیدا کند و هم به دلیل سرعت بالا گوگل رتبه بهتری به شما بدهد و برای اینکه حالت gzip را روی سایت وردپرس خود فعال کنید میتوانید از کد فعال سازی gzip وردپرس که در پایین قرار دارد استفاده کنید .

فایده gzip چیست ؟

فایده فعال کردن این خاصیه برای سایت این است که میتواند حجم صفحات شما را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش دهد برای مثلا خود من یک سایتی را که صفحه اصلی آن ۳ مگابایت بود را به ۱ مگابایت کاهش دادم و باید به شما بگم که این کد از ۱۰% تا ۷۰% حجم صفحات شما را کاهش میدهد .

کد فعال کردن gzip سایت وردپرس در htaccess

برای اینکه حالت فشرده سازی صفحات را در سایت وردپرس خود فعال کنید باید از طریق کنترل پنل هاست به بخش مدیریت فایل ها بروید و در جایی که وردپرس خود را نصب کرده اید به دنبال فایل .htaccess بگردید که اگر پیدا نکردید خودتون یک فایل به نام htaccess.txt بسازید و بعد از ساخته شدن نام آن را به .htaccess تغییر دهید یعنی txt را که پسوند آن هست حذف میکنیم و یک . را به اول آن اضافه میکنیم و بعد باید کد زیر را داخل آن کپی کنید و فایل خود را ذخیره کنید .

کد فعال کردن gzip سایت وردپرس :

کدی که خلاصه شده و من پیشنهاد میکنم :

 

کار gzip چیست ؟

کار Gzip این هست که فایل هایی مانند فایل های html و css و فونت های شما و جاوا اسکریپت را به صورت فشرده از هاست به مرورگر بازدید کننده ارسال میکند و مرورگر بعد از دریافت ان ها را خوانده و نشان میدهد . این کار باعث کاهش حجم این فایل ها و در نهایت کاهش حجم کل صفحه می شود .

نکه : برای فعال کردن میتوانید از افزونه هم استفاده کنید که آموزشش در سایت قرار داده شده است ولی پیشنهاد من کد فعال کردن gzip سایت وردپرس هست .