کد فعال کردن کش در سایت وردپرسReviewed by abarghoei on Jan 23Rating: ۴.۰کد فعال کردن کش در سایت وردپرسبا کد فعال کردن کش در سایت وردپرس شما بدون نیاز به افزونه میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید و حجم صفحات سایت خود را کاهش دهید و سئو سایت خود را بهتر کنی

کد فعال کردن کش در سایت وردپرس

حتمی شما هم به این فکر افتاده اید که سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید و هم داخل سایت های تست سرعت سایت رتبه بهتری بیاورید پس یکی از کار هایی که شما باید بکنید این است که کش سایت وردپرسی خود را فعال کنید که از کد فعال کردن کش در سایت وردپرس در این مطلب میتوانید استفاده کنید تا دیگر نیازی نباشد که بازدید کنندگاه سایت شما برای چندین بار فایل های ثابت سایت شما را دانلود کنن مثل لوگوی سایت که با فعال کردن کش سایت وقتی لوگوی شما برای اولین بار در مرورگر بازدیدکننده دانلود شود دیگر نیازی به دانلود دوباره در بازدید بعدی نیست و این باعث کاهش مصرف اینترنت و افزایش سرعت سایت میشود . که رابطه مستقیم با سئو سایت خواهد داشت .

من همیشه به کد بیشتر از افزونه اعتماد دارم چون هم باعث استفاده کمتر از منابع هاست میشود و هم شما میتوانید کنترل خیلی بهتری بر روی آن داشته باشید .

فعال کردن کش در سایت وردپرس

خب برای فعال کردن شما میتوانید از افزونه های W3 Total Cache و WP Super Cache و … استفاده کنید که به آموزش این افزونه ها در سایت قرار گرفته است ولی طبق عنوان مطلب من میخواهم کد فعال کردن کش در سایت وردپرس را به شما بدهم و نه افزونه که خودم هم از کد برای فعال کردن کش استفاده میکنم که به نظرم خیلی بهتر هست و به شما هم پیشنهاد میکنم .

کد فعال کردن کش در سایت وردپرس

شما باید در ریشه وردپرس خودتان همان جایی که وردپرستان نصب هست بروید و به دنبال فایل .htaccess بگردید که اگر پیدا نکردید خودتان این فایل را بسازید و سپس کد زیر را در آن کپی کنید و فایل .htaccess را ذخیره کنید و سایت خود را یک بار رفرش کنید .

توضیحاتی میدهم برای دوستانی که میخواهند این کد را ویرایش کنند .

خط اول و آخر توضیحات هست یعنی میتوانید این خط ها را پاک کنید و مشکلی پیش نمی آید ولی بگذارید باشه تا بعدا وقتی این کد را دیدید گیج نشوید .

در جلوی خط های اصلی عبارت access plus 1 year وجود دارد که میزارن نگهداری این فایل ها را در کش را مشخص میکند برا مثال در کد :

به مرورگر گفته می شود که عکس هایی را که فرمت jpg دارند را برای یک سال نگهداری کند و شما باید به جای یک سال هر مقداری که میخواهید مانند ماه یا سال یا هفته یا روز یا ساعت را وارد کنید .

تذکر ۱ : این کد را حتی میتوانید بر روی قالب های html یا انواع سایت قرار داد .

تذکر ۲ : در وردپرس بعضی از فایل ها هستند که کش نمی شوند مثل فایل های جاوا اسکریپت خود وردپرس گفتم که فکر نکنید فقط برای شما این مشکل وجود دارد ( البطه این یک مشکل نیست ) .