آموزش تغییر آدرس سایت وردپرسReviewed by abarghoei on Jan 18Rating: ۴.۰آموزش تغییر آدرس سایت وردپرسآموزش تغییر آدرس سایت وردپرس را به صورت تصویری هم در تنظیمات وردپرس و هم در هاست و دیتابیس به صورت دستی را برای تغییر لینک سایت وردپرس را به آسانی و در ...

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

شما یک سایت وردپرس دارید که میخواهید آدرس آن را تغییر بدهید و یا میخواهید وردپرس را از سابدامین به دامنه اصلی انتقال بدهید یا هر مورد دیگری که میل خودتان هست . من امروز میخواهم که به شما عزیزان آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس را از هاست و در قسمت دیتابیس را بدهم که بعضی از دوستان درخواست کرده بودند و شما با این این آموزش میتوانید در یک یا دقیقه و به صرعت ادرس سایت خود را عوض کنید .

تغییر آدرس سایت وردپرسی

فکر کنم تا الان متوجه شده باشید که ما میخوواهیم چکار کنیم و یک توضیح کوتاه میدهم . شما ممکن هست دامنه تازه ای را به هاست متصل کرده باشید یا میخواهید که ادرس سایت خود را تغییر بدهید ولی در سیستم مدیریت محتوا وردپرس شما باید این تغییرات را در پایگاه داده وردپرس نیز اعمال کنید تا سایت به درستی برای شما کار کند .

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس از تنظیمات

قبل از اینکه از هاست عوض کنیم برای اون دوستانی که کارشان با این قسمت هم راه میفتد را راه می اندازیم ولی هواستان باشد اگر تغییری دادید و سایت به هم ریخت میتوانید از راه دوم که همان هاست است تنظیمات را به حالت قبل برگردانید .

ابتدا به قسمت تنظیمات و همگانی بروید و در آنجا تغییر ادرس راست را مشاهده میکنید که در زیر نیز عکسش را قرار داده ام و میتوانید ادرس دلخواه خود را از اینجا تغییر بدهید .

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

تذکر : اگر سایتتون خراب شد عیبی ندارد من هم تجربه کسب کرده ام تا به اینجا رسیدم . فقط یک دقیقه طبق روش دوم بروید و تنظیمات قبلی را وارد کنید درست میشود .

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس از دیتابیس در هاست

برای این تنظیمات شما باید ابتدا وارد هاست شوید و در پنل هاست خود به دنبال phpmyadmin بگردید و روی آن کلیک کنید . آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

در صفحه باز شده بر روی دیتابیسی که به سایت وردپرستان متصل هست کلیک کنید و بعد صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن جدول های پایگاه دادتان هستند و شما مطابق عکس بر روی جدول wp-options کلیک کنید .

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

در اینجا شما دو قسمت زیر را مشاهده میکنید که مربوط به آدرس سایت شما میباشد و اگر میدانید میخواهید چکار کنید و بلد هستید مسیر را به دلخواه خودتان تغییر بدهید مثلا www به ان اضافه یا کم کنید و اگر نمیدانید احتیاط کنید و این داده ها را تغییر بدهید .

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

توصیه میکنم هر دو آدرس را یکی وارد کنید ولی بعضی ها برای افزایش امنیت ممکن است که آدرس ها با هم متفاوت باشد ولی آدرس ها را به صورت یکسان وارد کنید قابل اطمینان تر است .