آموزش تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاستReviewed by abarghoei on Jan 22Rating: ۴.۰تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاستشاید سایت وردپرس شما هم بعد از تغییر قالب مشکل پیدا کرده باشد و نیاز دارید تا تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاست را با استفاده از phpmyadmin انجام بدهید

تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاست

امروز میخواهم به شما آموزش تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاست را بدهم که خیلی ها به آن نیازمند هستند و خواهند بود . میگید برای چی ؟ چون موقعی که قالب یا شما از کار بیفتد تا به دلیل نصب کردن قالب غیر اورجینال دیگر سایت شما بالا نیاید و ارور بدهد و شما هم به بخش مدیریت وردپرس دسترسی ندارید میتوانید به آسانی قالب وردپرس را از بخش دیتابیس تغییر بدهید یا غیر فعال کنید .

تغییر قالب وردپرس با phpmyadmin از دیتابیس

خب برای اینکه بتوانید قالب خود را با قالب هایی مثل قالب های پیشفرض وردپرس از دیتابیس تغییر بدهید که میتوانید مطابق با دستور العمل زیر یش بروید تا قالب شما به یکی از قالب های پیشفرض وردپرس تغییر کند .

در ابتدا در پنل هاست خود از طریق دکمه phpmyadmin وارد مدیریت دیتابیس شوید .(اگر بر روی لوکال هاست کار میکنید آدرس http://localhost/phpmyadmin را باز کنید )

آموزش ورود به مدیریت دیتابیس phpmyadmin

بعد از ورود شما پایگاه داده هایی را که ساخته اید مشاهده می کنید و باید بر روی پایگاه داده ای که از آن برای وردپرس مورد نظرتان استفاده میکنید کلیک کنید . بعد در  صفحه جدید باز شده شما میتوانید دیتابیس های وردپرس تان را ببینید که باید بر روی دیتابیس مربوط به تنظیمات وردپرس کلیک کنید که به صورت پیشفرض اسم wp-options را دارد .

 

دیتابیس تنظیمات وردپرس در هاست

در صفحه باز شده جدول های داده در صفحه های ۳۰ تایی فهرست شده اند که ما باید به صفحه دوم برویم و به دنبال جدول های ۴۱ و ۴۲ بگردیم که در کنار داده ها نوشته شده است با نام های template و stylesheet مانند عکس زیر :

change wordpress theme database-goodnews

بعد شما باید اسم قالبی را که اکنون در داخل پوشه قالب های وردپرستان هست را با اسم قالب کنونی تغییر دهید . توصیه میکنم یکی از قالب های پیشفرض را برای این کار انتخاب کنید و نامش را مانند عکس زیر ویرایش کنید .

 

تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاست

توجه : اسمی که در این قسمت جایگزین میکنید باید همان اسمی باشد که پوشه این قالب ها در پوشه تم وردپرستان هست نه اسمی را که شما در مدیریت وردپرس میبینید .

در این آموزش ما قالب گودنیوز را که یکی از بهترین قالب های خبری وردپرس است را با قالب پیشفرض عوض کردیم که توصیه من به شما این است که قالب های خود را از ما خریداری کنید تا دیگر نیازی به این آموزش نداشته باشید . ( قالب گودنیوز ما از این مشکلات نداره )

کار تموم شد و شما موفق شدید به راحتی تغییر قالب وردپرس از دیتابیس در هاست را انجام دهید .