تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیسReviewed by abarghoei on Jan 20Rating: ۴.۰تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیسدنبال یک راه سریعتر هستید و من در این آموزش به شما یاد میدهم که چکونه رمز وردپرس را از هاست و در قسمت دیتابیس یا خمان phpmyadmin تغییر بدهید در کمترین زمان ممکن

تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیس

حتمی تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که رمز اکانت مدیریت ورود به سایت وردپرستان را فراموش کرده باشید و وقت و حوصله برای بازیابی رمز را نداشته باشید و دنبال یک راه سریعتر هستید و من در این آموزش به شما یاد میدهم که چکونه رمز وردپرس را از هاست و در قسمت دیتابیس یا خمان phpmyadmin تغییر بدهید و بتوانید همچنین اگر میخواهید برای دیگران نیز تغییر بدهید .

آموزش تغییر رمز مدیریت وردپرس از هاست

اساسا شما هر تغییری را که در وردپرس میدهید در دیتابیس ذخیره میشود مثل ثبت نام کاربران یا اطلاعات کاربران که شما میتوانید بدون نیاز به دسترسی به مدیریت وردپرس از قسمت مدیریت دیتابیس یا همان phpmyadmin تغییرات خود را اعمال کنید و یکی از تغییراتی که مد نظر من و شماست تغییر رمز اکانت ها از طریق دیتابیس است که در زیر به صورت تصویری آموزشش میدهم .

آموزش تغییر رمز از طریق phpmyadmin

در ابتدا باید وارد هاست خود شوید و در صفحه اصلی مدیریت هاست خود به دنبال phpmyadmin که در کنار قسمت های مربوط به دیتابیس پیدا خواهید کرد . روی آن کلیک کنید تا به صفحه مدیریت دیتابیس منتقل شوید و در آن صفحه دیتابیس هایی که ساخته ای را مشاهده میکنید و شما باید بر روی دیتابیسی که به وردپرستان متصب هست کلیک کنید و صفحه ای مشابه زیر در ساده ترین حالت باز خواهد شد .( بعد از نصب افزونه ها و قالب های متفاوت ممکن هست که به تعداد این جداول افزوده شود گفتم که گیج نشوید )

تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیس

خب مطابق شکل بر روی جدول wp-user ( اینم بگم که wp در اینجا همان نوشته ای هست که در هنگام نصب وردپرس میتوانید تغییر بدهید و ممکن هست برای شما چیز دیگری باشد ) کلیک کنید تا محتویات آن برای شماباز شود . در صفحه باز شده کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده اند را نشان میدهد و شما باید به دنبال نام کاربری خودتان بگردید که مطابق با شکل زیر نشان داده میشود و باید روی کلمه edit کلیک کنید .

تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیس

بعد از کلیک کردن صفحه ای مشابه صفحه زیر باز خواهد شد که باید در ردیف user-pass گزینه varchar را روی MD5 تنظیم کنید مطابق شکل و بعد در باکس روبروی آن رمز جدیدتان را بنویسید و بعد بر روی دکمه go در زیر جدول کلیک کنید تا ذخیره شود .

تغییر رمز وردپرس از هاست و phpmyadmin و دیتابیس

 

در این آموزش به سه سرچ و سوال شما که آموزش تغییر رمز عبور وردپرس از هاست و آموزش تغییر رمز عبور وردپرس از دیتابیس و آموزش تغییر رمز وردپرس از phpmyadmin بود به طور همزمان در قالب تغییر رمز وردپرس  از هاست و phpmyadmin و دیتابیس جواب دادم .