کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرسReviewed by نویسنده on Jan 29Rating: ۴.۰کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرسبرای کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس میتوانید با کدهایی که در وبسایت قرار داشته شده این کار را انجام دهید. اموزش کامل تغییر فونت قالب وردپرس را بخوانید

کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که از فونت قالب سایتتان خوشتان نیاید یا قالبی را از سایت تم فارست خریداری کرده باشید یا از یکی از قالب های رایگان مخزن وردپرس استفاده میکنید و میخواهید که فونت فارسی را به آن اضافه کنید . ما در این قسمت کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس را آموزش میدهیم.شما از طریق این آموزش میتوانید هر فونتی که مورد نظرتان بود روی قالب سایتتون بگذارید . با تغییر فونت کاربرانی که وارد سایتتان می شوند را به سایت خود جذب کنید .

آموزش افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس از طریق کد

برای استفاده از فونت در قالب باید فونت رو به css معرفی کنید تا مرورگر شما فونت رو پردازش کند و بعد نمایش دهد . برای افزودن فونت به متن سایت باید فونت ها در پوشه فونت های قالب شما  وجود داشته باشد . فونتی را که میخواهیم به قالب معرفی کنیم باید در سه فرمت متفاوت به مرورگر و قالب معرفی شود . فرمت ها عبارت اند از:

namefont.woff

namefont.eot

namefont.ttf

ما قبل از تعریف فونت در قالب باید این سه فرمت از فونت هارا در فایل فونت های قالبی که اپلود شده داشته باشیم .

دلیل استفاده از این فرمت های این است که هر کدام در مرورگر های مختلفی کارایی دارند و برای اینکه سایتتان در تمام مرورگر ها به یک شکل نشان داده شود باید از این سه نوع فرمت استفاده کنید .

کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

برای این کار وارد سایت وردپرسی خود شوید . موس را روی منوی کناری (نمایش) قرار دهید تا (ویرایشگر) ظاهر شود سپس روی ویرایشگر کلیک کنید. حالا روی گزینه style.css در سمت چپ صفحه کلیک کنید ( اگر هم دوست دارید میتونید از هاست و از طریق ویرایش فایل style.css فایل های خود را ویرایش کنید , در هر صورت میل خودتان هست ) .

کدی را که در زیر مشاهده میکنید در فایل style.css قالب خود قرار دهید .

این کد هم برای جایگزینی فونت فارسی با فونت قبلی قالب هست که در زیر کد بالا قرار بدید :

شما با استفاده از کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس در این مطلب کار خود را بدون استفاده از افزونه انجام دادید .
تذکر ۱ : سعی کنید این کد را در جایی از فایل style.css قرار دهید که به کد های دیگر اسیب نزند.
تذکر ۲ : شما باید اسم فونت خودتان را با اسم فونت ما که BYekan هست جایگزین کنید تا کد عمل کند .
تذکر ۳ : یادتان باشد که اگر این کد را در فایلrtl.css یا style.css قالب خود کپی کردید یعنی در ریشه قالب , شما باید آنجا یا فایل فونت های قالبتان با نام font پیدا کنید یا یکی بسازید و فونت ها را داخل آن بگذارید تا ادرس دهی ای که در داخل کد صورت گرفته درست اعمال شود .