کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرسReviewed by abarghoei on Aug 4Rating: ۴.۰کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرسکد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرس بدون استفاده از افزونه و همچنین تعیین تصویر شاخص پیشفرض برای مطالب وردپرس

کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرس

آموزش کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرس برای دو دسته از افراد مفید می باشد یکی دوستانی که قالب رایگانی از مخزن وردپرس دانلود کردن و قالب قابلیت تصویر شاخص ندارد و یکی هم دوستان عزیزی که قالب اختصاصی می سازند و میخواهند تا قابلیت تصویر شاخص را به وردپرس اضافه کنند و همینطور تصویر شاخص مشخص شده را در وردپرس به نمایش بگذارند پس با ما همراه باشید.

فقط قبل از شروع یک نکته رو بگم که ممکنه یادتون رفته که مشخص کنید که تصویر شاخص در صفحه ویرایش نوشته فعال باشه یعنی اینکه قالب از تصویر شاخص پشتیبانی میکنه ولی شما در تنظیمات صفحه در بالا سمت چپ صفحه تیک “تصویر شاخص” را نزدید و با زدن آن میتوانید تصویر شاخص مشخص کنید.

کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرس

اگر شما به دنبال این اموزش میگشتید پس مشخص هست که قالب سایتتان از تصویر شاخص پشتیبانی نمیکند و میخواهید این قابلیت را به آن بیفزایید و قسمتی مانند تصویر زیر برای انتخاب تصویر شاخص در صفحه نوشتن مطلبتون اضافه شود. (قسمت سمت چپ تصویر مربوط به قبل از انتخاب تصویر شاخص و سمت راست مربوط به بعد از انتخاب می باشد)

کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس

برای این کار میتوانید از منوی “نمایش” زیر منوی “ویرایشگر” را انتخاب کنید یا اینکه از فایل منیجر هاست به پوشه قالب بروید و فایل function.php را برای ویرایش انتخاب کنید.

ابتدا از فایل function.php خود یک بکاب بگیرید برای روز مبادا و سپس کد زیر را در زیر اولین خط یعنی زیر عبارت <?php در اولین خط کپی کنید.

با این کار قابلیت انتخاب تصویر شاخص به وردپرس اضافه میشود و میماند نمایش آن در سایت.

آموزش کد نمایش تصویر شاخص در قالب وردپرس

برای اینکه تصویر شاخصی که انتخاب کردید در سایت نمایش داده شود نیاز دارید تا کد زیر را در داخل حلقه وردپرس یعنی زیر کد while ( have_posts() ) : the_post(); در هر جایی که میخواهید استفاده کنید و در آن بخش تصویر شاخص انتخاب شما نمایش داده میشود.

حالا میتوانید با استفاده از html و CSS هر استایلی که میخواهید به آن بدهید و آن را به زیبایی در سایتتان نمایش دهید.

کد تصویر شاخص پیشفرض برای مطالب وردپرس

ممکن هست شما برای مطلبی تصویر شاخص انتخاب نکرده باشید و یا اینکه الان که دارید این آموزش را میخونید چندین مطلب نوشته باشید و با انجام آموزش بالا در نمایش تصویر شاخص مطالب قبلی خود دچار مشکل شدید و میخواهید یک عکس برای مطالب که تصویر شاخص آن ها مشخص نشده است تعیین کنید برای اینکار کافیست کد زیر را به جای کد بالا برای نمایش تصویر شاخص قرار دهید.

با این کار در صورتی که تصویر شاخص انتخاب نشده باشد تصویر no-thumbnail-darswp-com.png در فولدر images قالبتان نمایش داده میشود به همین راحتی.

امیدوارم از آموزش کد اضافه کردن تصویر شاخص مطلب در وردپرس و نمایش در قالب وردپرس برای ساخت یک قالب زیبا استفاده کرده باشید.