آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرسReviewed by abarghoei on Mar 22Rating: ۴.۵آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرسآموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرس برای دوستاران وردپرس به دو روز استفاده از کد و ار طریق پنل مدیریت وردپرس آماده شده است که فاویکون سایت وردپرسی

آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرس

آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهیم ابتدا برای شما دوستان عزیز توضیح بدم که فاویکون چیست و در کجا نمایش داده می شود و اینکه چطور میتوانیم آن را به وردپرس یا قالب وردپرس اضافه کنیم پس با ما همراه باشید با آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرس .

favicon چیست ؟

اگر نمیدانید که favicon چیست باید به شما بگم که فاویکون همان آیکون کوچکی هست که در بالای مرورگر در کنار عنوان سایت یا صفحه به نمایش در می آید ( باید بگم که در هر مرورگری محل نمایشش متفاوت می باشد ولی در تمام مرورگر ها نمایش داده می شود ) که برای هر سایت متفاوت هست و یکی از فواید آن این است که بازدید کننده به راحتی می تواند سایت شما را از سایر رقباتون تشخیص بدهد و یک نماد از سایت شما در ذهن بازدید کننده باقی میماند تا در بازدید بعدی سایت شما را به خواطر بیاورد و این یک امتیاز برای سایت شما می باشد و هویت سایتتان حفظ می شود که در اکثر قالب ها قابلیت آپلود فاویکون سایت از طریق پنل تنظیمات قالب وجود دارد ولی در صورت وجود نداشتن می توانید از این آموزش استفاده کنید.

نحوه ایجاد یک تصویر Favicon

برای ساخت این تصویر راه های متفاوتی و زیادی وجود دارد که من راه خودم را براتون میگم که اگر خواستید استفاده کنید .

ابتدا در برنامه فتوشاپ یک تصویر برای فاویکونتون بسازید که باید به صورت مربعی شکل و با ابعاد بالا مثل ۲۵۶در ۲۵۶باشد و بعد از آن آن را به اندازه ۱۶در۱۶ یا ۳۲ در ۳۲ با فرمت png ذخیره کنید که برای اسم هم من توصیه میکنم برای مثال از favicon.png استفاده کنید و بعد از آن به یکی از سایت های تبدیل فرمت های مختلف به ico بروید و عکسی که ساختید به فرمت ico تبدیل کنید و بعد از آن به ادامه آموزش ما بیایید و آن را در سایت خودتون استفاده کنید .

باید بگم که من فاویکون سایتم را به فرمت ico تبدیل نکردم چون بعد از تبدیل کیفیتش از بین میرفت ولی شما امتحان کنید و اگر خواستید به هر فرمتی که مایل بودید در سایت استفاده کنید .

نحوه قرار دادن یک تصویر Favicon برای وبسایت وردپرس

خب بریم سر اصل مطلب, برای این کار شما چندین راه دارید که من در این مطلب دو راه آن را توضیح خواهم داد که راحت ترین و اصولی ترین راه هست تا شما بتوانید استفاده کنید که راه اولی استفاده از کد افزودن فاویکون favicon به وردپرس و بعد از آن افزودن فاویکون به وردپرس از طریق پنل مدیریت.

کد افزودن فاویکون favicon به وردپرس

خب ابتدا فاویکونی که ساختید را در وردپرس آپلود کنید و سپس از طریق آدرس “نمایش–>ویرایشگر” یا از طریق فایل منیجر هاست به فولدر قالب خود بروید و در آنجا فایل header.php را ویرایش کنید و کد زیر را در آن استفاده کنید . کد زیر را باید قبل از بسته شدن تگ head یعنی کد <head/> بگذارید و با استفاده از راهنمای زیر کد آن را برای استفاده خودتان مناسب کنید .

راهنما : در کد بالا به جای http://darswp.com/favicon.ico آدرس تصویری که میخواهید قرار بدهید .

افزودن فاویکون به وردپرس از طریق وردپرس

یکی از استاندارد ترین راه ها استفاده از قابلیتی هست که خود وردپرس قرار داده که نمیدونم از ورژن چند به وردپرس اضافه شده و برام هم مهم نیست و مهم استفاده از آن هست . برای افزودن favicon به وردپرس به منوی “نمایش–>سفارشی سازی” بروید و در آنجا به تب هویت سایت بروید و در قسمتی که عنوان “نمادک سایت” دارد تصویر را آپلود کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید دیگر کار تمام است .

امیدوارم که آموزش افزودن فاویکون favicon به سایت وردپرس مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .