آموزش افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرسReviewed by نویسنده on Aug 24Rating: ۴.۰آموزش افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرسبا افزونه حرفه ای print and page میتوانید به راحتی یک دکمه پرینت برای مطالب و بخش های مختلف وبسایت وردپرسی خود آماده کنید

اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس

آموزش افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس

برخی از کاربران میخواهند مقالاتی که به آن نیاز دارند یا برای آن ها جالب هست پرینت کنند . به طور پیشفرض در وردپرس زمانی که صفحه میخواهد پرینت شود کلیه قالب ، منو های سایت و … را پرینت میکند . در این مطلب شمارا با کار کردن و نحوه عملکرد این افزونه رو بهتون میگم . بعضی از قالب های وردپرس هنگام پرینت کردن با تمامی css ها پرینت میشوند . برخی دیگر از قالب ها ، ممکن هست زمانی که کاربر پرینت را میزند هیچ یک از ظاهربندی ها انجام نمی شود و کاربر مطالب درهم برهم پرینت میکند . معمولا چاپ شدن تمامی قسمت های قالب شما از جمله : تصاویر ، ستون های کناری ، هدر ، منو ها و … کاربر را آزار میدهد و اصلا خوشایند برای خواندن نیست . خلاصه با این روش کاری نیست که نتونید انجام بدید .

آموزش افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس

افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس

شما می توانید با فشردن دکمه ctrl + p نحوه چاپ مطالب خود را مشاهده کنید . افزودن دکمه به سایت بیشتر برای سایت های رسمی و یا در بعضی مواقع برای چاپ رسید از آن استفاده می شود و در کل هر کدام از وبمستران برای نیاز های خاص خود از دکمه پرینت استفاده می کنند که با افزودن این دکمه سایت شما کاربرپسند تر خواهد شد و این کار باعث جذب هر چه بیشتر کاربران به سایت شما می شود .

آموزش گذاشتن دکمه پرینت در سایت وردپرسی

اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس راه حل های متفاوتی دارد که ما تنها به یکی از راه حل های آن می پردازیم . این روش برای کاربران و وردپرس کارانی که نمیخواهند به قالب خود کد اضافه کنند توصیه می شود . در ابتدا افزونه Print Post and Page نصب و فعال کنید . پس از فعال کردن این افزونه یک آیتم جدید در منو به نام print اضافه خواهد شد . با کلیک روی آن شما وارد صفحه تنظیمات یا بهتر بگم مدیریت افزونه می شوید .

آموزش افزونه اضافه کردن دکمه پرینت در وردپرس
در این قسمت شما میتوانید اندازه آیکون چاپ ، رنگ ، متن آیکون ، مکان گذاشتن آیکون که میتواند در قبل یا بعد از نوشته باشد ، مکان قرار گیری آیکون که می تواند در سمت راست و چپ باشد . در صورت تمایل شما میتوانید css سفارشی که خود میخواهید اضافه کنید  . فراموش نکنید که برای ذخیره کردن تنظیمات افزونه خود حتما روی دکمه save and active کلیک کنید. شما می توانید وارد سایت خود شوید و سپس دکمه پرینت را در سایت وردپرسی خود مشاهده نمایید .